Upravit stránku

Abyste mohli prodávat balené a nebalené potraviny, nabízet je ve svém obchodě, vyvážet, dovážet nebo servírovat v restauraci, musíte nejprve zajistit jejich správné označení. Uvést schválená výživová tvrzení, zvýraznit alergeny a další zákonem vymezené informace. Legislativa se ale naneštěstí často mění a orientovat se ve všech aktuálních normách není jednoduché. A proto je tu náš tým QSL, aby Vám s označením potravin pomohl.

Se značením balených a nebalených potravin máme bohaté zkušenosti. Za naším unikátním know-how stojí hluboká znalost prostředí retailu, praxe v nadnárodních řetězcích i státním sektoru nebo také osobní účast v Komisi pro označování výrobků při sbírce Codex Alimentarius - nejvýznamnějším světovém korpusu norem a standardů týkajících se bezpečnosti potravin

S čím Vám pomůžeme?

  • Zajistíme kompletní realizaci správného označování potravin.
  • Poskytneme konzultaci pro správné označení nebalených potravin, pokrmů, doplňků stravy a potravin pro zvláštní výživu.
  • Provedeme správné značení alergenů v restauracích a ostatních provozovnách.
  • Pomůžeme s kompletní tvorbou privátních značek.
  • Provedeme notifikaci výrobků v zemích EU a ve spolupráci s naší partnerskou organizací v Londýně pomůžeme českým výrobcům
    s překladem a správným značením ve více než 30 zemích světa.
  • Zajistíme školení na míru v oblasti označování potravin.
  • Českým výrobcům a zemědělcům pomůžeme při jednáních s obchodními řetězci a s tvorbou správného značení.

Značení balených potravin

Značení balených potravin
Značení potravin u nás využívá řada známých společností. Přidáte se?

Co o nás řekli naši klienti

S firmou QSL spolupracujeme na projektech již několik let. V oblasti značení výrobků se můžeme vždy spolehnout na velmi rychlou a jasnou reakci. Na týmu QSL jsou znát velké zkušenosti z retailu a potravinářské legislativy. Velmi oceňuji i možnost spolupráce pro slovenský, maďarský a polský trh.

Soňa Hassanová, AC Artwork manager, TESCO

Pro velkou pekárnu je nejdůležitější rychlý a profesionální přístup. A servis QSL je přesně na takové úrovni. Poslední dva roky spolupracujeme hned na několika projektech z oblasti označování výrobků, výpočtu výživových hodnot, HACCP a školení. Jsme velice spokojení!

Andrea Aylswothová, company executive, Cvrčovické pekárny

Jak na označování nebalených potravin?

Pro nebalené potraviny platí v Česku přísnější kritéria označování, než požaduje EU. Je třeba se vypořádat s uvedením výrobce a dále rozhodnout, jaké údaje umístit přímo k výrobku - co dát do jeho těsné blízkosti, a jaké informace dát zákazníkům na vyžádání.

Naše společnost QSL k tomuto vypracovala na žádost Svazu obchodu a cestovního ruchu manuál, který jsme konzultovali s Ministerstvem zemědělství i Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. A následně jsme jím proškolili tým našich odborníků. Na základě svých praktických zkušeností jsme pak uvedli na trh novinku - Info Box QSL, který Vám markantně usnadní značení Vašich potravin.

Značení nebalených potravin