Upravit stránku

Připravte se s námi na inspekci ze sektoru státní správy

Věděli jste, že v loňském roce nevyhovělo při „banální“ kontrole fritovacích olejů každé čtvrté restaurační zařízení?

Opětovně jsme se stali partnery Žofínského fóra

Každoročně sledujeme veškeré legislativní změny, nové vyhlášky a předpisy. Právě proto jsme i v letošním roce oficiálním partnerem 223. Žofínského fóra, nad kterým převzal záštitu ministr zemědělství Miroslav Toman. 

QSL je opět partnerem konference "From Farm to Fork"

Konference From Farm to Fork je určena odborné veřejnosti, představitelům zemědělských a potravinářských podniků, zástupcům obchodních řetězců i pracovníkům dozorových či certifikačních orgánů – tj. všem, kteří se zabývají kvalitou a bezpečností potravin.

Vyhláška ze dne 29.3.2018 o doplňcích stravy a složení potravin

Tato vyhláška zapracovává příslušný předpis Evropské unie, kterým upravuje požadavky na složení doplňků stravy, jejich označování a způsob použití doplňků stravy a požadavky na složení potravin.

Dvojí kvalita potravin dostane ve středu stopku. Zakročí Evropská komise

Evropská komise má tuto středu (spolu s dalšími body širšího balíku úprav evropských spotřebitelských pravidel) schválit i novelu směrnice o nekalých obchodních praktikách.

Testy potravin na jednom místě

tak jsme pro Vás připravili nezávislý specializovaný web www.testypotravin.czsdružující informace o testech potravin v ČR.

EU reguluje obsah akrylamidu v potravinách

Výrobci potravin i spotřebitelé získali na konci listopadu 2017 od Evropské komise návod, jak snížit množství akrylamidu v pečených a smažených potravinách na minimum.

Varování spotřebitelům v ČR: kojenecká výživa s podezřením na kontaminaci salmonelou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) aktuálně obdržela informaci rychlého varování (RASFF) z Francie, která potvrdila distribuci několika šarží kojeneckých mléčných výživ, u kterých existuje podezření na kontaminaci bakteriemi rodu Salmonella.

Zpravodajství ze světa potravin - iQSL

Nezávislý informační portál výhradně věnovaný problematice bezpečnosti a kvality potravin.

 

Přinášíme aktuální a seriózní zpravodajství ze státní i komerční sféry.

QSL je partnerem Žofínského fóra

Jako každý rok se snažíme být všem legislativním změnám a novým informacím co nejblíže. Stali jsme se proto opět partnery 214. Žofínského fóra

Vejce a vaječné produkty musí být před uvedením na český trh vyšetřena na fipronil

Počínaje dnem 6. 9. 2017 budou muset všichni příjemci zásilek vajec vyprodukovaných v ostatních zemích EU a produktů z nich nechat toto zboží vyšetřit na chemickou látku fipronil.

Lidl stahuje nebezpečná vejce

Řetězec Lidl stahuje ze svých obchodů vejce od výrobce AG Maiwald. Jejich konzumace v syrovém stavu může ohrozit zdraví zákazníků, informovala ve středu společnost.

V Nizozemí, Belgii a Německu stahují z prodeje toxická vejce

Obchody v Nizozemsku, Belgii a Německu stahují z prodeje miliony vajec, která obsahují toxický fipronil – látku, která se používá k likvidaci vší, klíšťat a blech.

Používat mražené jídlo neuvedené v menu je nyní v Itálii trestné

Podávat ohřáté mražené jídlo je legální, ovšem pokud tato skutečnost není uvedena v jídelním lístku, jde o podvod.

Exkluzivní průzkum MZe o dvojí kvalitě potravin

Potraviny prodávané ve stejném obalu a pod stejným názvem se v různých zemích EU mohou lišit. Potvrdil to průzkum, který Ministerstvo zemědělství zadalo Vysoké škole chemicko-technologické (VŠCHT) v Praze. Cílem projektu bylo porovnat vybrané potraviny z České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa a Maďarska a zjistit, jestli se pod stejným názvem a obalem prodávají výrobky s rozdílnými vlastnostmi, např. složením, množstvím složek nebo hmotností výrobku.

SVS zjistila závažné porušení mimořádných veterinárních opatření pro uvádění drůbežího z Brazílie na trh. Firmě hrozí pokuta až 50 milionů korun

Státní veterinární správa (SVS) zjistila první závažné porušení mimořádných veterinárních opatření pro uvádění drůbežího masa z Brazílie na český trh.

Krajská hygienická stanice doporučuje Biofinder

Ze zprávy o činnosti hygieny výživy Krajské hygienické stanice (KHS) Královehradeckého kraje za rok 2015 vyplynulo, že přípravek Biofinder je vhodným nástrojem ke kontrole čistoty ploch v místech, kde probíhá manipulace s nebalenými potravinami a pokrmy.

Etiketomat ušetřil výrobcům přes 5 milionů korun

Po půl roce, co vstoupila v platnost povinnost uvádět výživové údaje na etiketách, Etiketomat.cz ušetřil výrobcům, které jej používají, nemalé peníze