Upravit stránku

QSL je opět partnerem konference "From Farm to Fork"

Konference From Farm to Fork je určena odborné veřejnosti, představitelům zemědělských a potravinářských podniků, zástupcům obchodních řetězců i pracovníkům dozorových či certifikačních orgánů – tj. všem, kteří se zabývají kvalitou a bezpečností potravin.

Vyhláška ze dne 29.3.2018 o doplňcích stravy a složení potravin

Tato vyhláška zapracovává příslušný předpis Evropské unie, kterým upravuje požadavky na složení doplňků stravy, jejich označování a způsob použití doplňků stravy a požadavky na složení potravin.

Dvojí kvalita potravin dostane ve středu stopku. Zakročí Evropská komise

Evropská komise má tuto středu (spolu s dalšími body širšího balíku úprav evropských spotřebitelských pravidel) schválit i novelu směrnice o nekalých obchodních praktikách.

Testy potravin na jednom místě

tak jsme pro Vás připravili nezávislý specializovaný web www.testypotravin.czsdružující informace o testech potravin v ČR.

EU reguluje obsah akrylamidu v potravinách

Výrobci potravin i spotřebitelé získali na konci listopadu 2017 od Evropské komise návod, jak snížit množství akrylamidu v pečených a smažených potravinách na minimum.

Varování spotřebitelům v ČR: kojenecká výživa s podezřením na kontaminaci salmonelou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) aktuálně obdržela informaci rychlého varování (RASFF) z Francie, která potvrdila distribuci několika šarží kojeneckých mléčných výživ, u kterých existuje podezření na kontaminaci bakteriemi rodu Salmonella.

Zpravodajství ze světa potravin - iQSL

Nezávislý informační portál výhradně věnovaný problematice bezpečnosti a kvality potravin.

 

Přinášíme aktuální a seriózní zpravodajství ze státní i komerční sféry.

QSL je partnerem Žofínského fóra

Jako každý rok se snažíme být všem legislativním změnám a novým informacím co nejblíže. Stali jsme se proto opět partnery 214. Žofínského fóra

Vejce a vaječné produkty musí být před uvedením na český trh vyšetřena na fipronil

Počínaje dnem 6. 9. 2017 budou muset všichni příjemci zásilek vajec vyprodukovaných v ostatních zemích EU a produktů z nich nechat toto zboží vyšetřit na chemickou látku fipronil.

Lidl stahuje nebezpečná vejce

Řetězec Lidl stahuje ze svých obchodů vejce od výrobce AG Maiwald. Jejich konzumace v syrovém stavu může ohrozit zdraví zákazníků, informovala ve středu společnost.

V Nizozemí, Belgii a Německu stahují z prodeje toxická vejce

Obchody v Nizozemsku, Belgii a Německu stahují z prodeje miliony vajec, která obsahují toxický fipronil – látku, která se používá k likvidaci vší, klíšťat a blech.

Používat mražené jídlo neuvedené v menu je nyní v Itálii trestné

Podávat ohřáté mražené jídlo je legální, ovšem pokud tato skutečnost není uvedena v jídelním lístku, jde o podvod.

Exkluzivní průzkum MZe o dvojí kvalitě potravin

Potraviny prodávané ve stejném obalu a pod stejným názvem se v různých zemích EU mohou lišit. Potvrdil to průzkum, který Ministerstvo zemědělství zadalo Vysoké škole chemicko-technologické (VŠCHT) v Praze. Cílem projektu bylo porovnat vybrané potraviny z České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa a Maďarska a zjistit, jestli se pod stejným názvem a obalem prodávají výrobky s rozdílnými vlastnostmi, např. složením, množstvím složek nebo hmotností výrobku.

SVS zjistila závažné porušení mimořádných veterinárních opatření pro uvádění drůbežího z Brazílie na trh. Firmě hrozí pokuta až 50 milionů korun

Státní veterinární správa (SVS) zjistila první závažné porušení mimořádných veterinárních opatření pro uvádění drůbežího masa z Brazílie na český trh.

Krajská hygienická stanice doporučuje Biofinder

Ze zprávy o činnosti hygieny výživy Krajské hygienické stanice (KHS) Královehradeckého kraje za rok 2015 vyplynulo, že přípravek Biofinder je vhodným nástrojem ke kontrole čistoty ploch v místech, kde probíhá manipulace s nebalenými potravinami a pokrmy.

Etiketomat ušetřil výrobcům přes 5 milionů korun

Po půl roce, co vstoupila v platnost povinnost uvádět výživové údaje na etiketách, Etiketomat.cz ušetřil výrobcům, které jej používají, nemalé peníze

Přes 2 tuny sušeného ovoce Goji z Číny obsahovalo zakázané pesticidy Carbofurany

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala uvádět na trh 2300 kg sušeného ovoce z Číny, u kterého laboratorní analýza prokázala kontaminaci v EU zakázanými pesticidy ze skupiny Carbofuranů.

SVS stahuje dvě zásilky drůbežích produktů z Brazílie kvůli obsahu salmonel

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z prodeje dvě zásilky drůbežích produktů původem z Brazílie. Jedná se konkrétně o produkty SEARA – Kuřecí prsa bez kosti, bez kůže, hluboce zmrazená (šarže: L2, DMT: 7. 1. 2019) a o SEARA – Kuřecí prsní řízky bez kosti, bez kůže, bez inner filetu, solené, hluboce zmrazené (šarže: L3, DMT: 16. 7. 2018).

SVS stahuje z trhu německé pudinkové dezerty, mohou obsahovat úlomky kovu

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z prodeje pudinkové dezerty od německého výrobce Neuburger Milchwerke GmbH & Co. 

SZPI opět zadržela čaje s pesticidy z Číny

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v rámci průběžných preventivních kontrol potravin z dovozu zjistila dvě nevyhovující šarže čajů původem z Číny.